• BarHiid Stuudio

Head aega 2019, tere 2020!

Updated: Jan 5Head uut aastat!! 🎉 Millise aasta BarHiid Stuudio seljataha jättis? 2019 märksõnadeks on BarHiid Stuudio jaoks tormilisus ja natuke eneseotsingut.


Aasta 2019 algas arvutimänguseikluse "Vangid" lõpliku versiooni üles laadimisega. Aasta teisel poolel sündis samast seiklusest ka 15-osaline "Appi, Vangis!" videoseeria nende jaoks, kes eelistavad seiklust mängimise asemel vaadata. "Vangide" valmimist märkas ka ajakirjandus, näiteks kirjutasid meist Level1.ee, Geenius ja Õhtuleht.


Peale selle sai aastal 2019 BarHiid Stuudio oma väikese varba kirjandusmaailma ukse vahele, kui ulmeajakiri Reaktor avaldas meie esimese lühiloo "Sierra". "Sierra" osales ka üleriigilisel lühijuttude võistlusel, kus 79 erinevat ulmeteemalist lühijuttu konkureerisid kümnele auhinnalisele kohale. BarHiid Stuudio maandus seal vastuolulisi tundeid tekitavale 11. kohale.


2019. aasta jooksul ilmus BarHiid Stuudios kokku neli arvustust. Kaks nendest olid kirjalikud ja käsitlesid raamatuid "Cthulhu kutse" ja "Blood, Sweat and Pixels" ning kaks olid video kujul, üks videomängust "Call of Cthulhu" ja teine telesarjast "Kiirabihaigla".


BarHiid Stuudio koduleht sai 2019. aastal juba kolmanda disaini. Kas mäletad veel meie esimest ja teist versiooni? Ületegemise käigus sai BarHiid Stuudio ka selgema eesmärgi ning suur osa varem siin olnud materjalist lendas minema teistele lehtedele, et võimaldada BarHiid Stuudio häirimatu pühendumine lugude meisterdamisele, eelkõige videomängude kujul.


Saime aasta jooksul ka juurde natuke toetust, kuid plussi jõudmiseks vajame rohkem.


Mida on oodata 2020 aastalt?


Alustuseks on BarHiid Stuudios valmimas uus õudusteemaline lühilugu. Loodetavasti saame sellele joone alla ja leiame avaldaja juba lähikuudel.


2020 aasta põhieesmärgiks on BarHiid Stuudio järgmine videomäng "Lumes". Aeg on küps, et hakata sellele tõsist aega pühendama. Kõik muu jääb sellest aastast tahaplaanile. Alates veebruarist hakkab BarHiid Stuudios ilmuma igakuine ülevaade "Lumes" arenduse käekäigust. Kui vähegi jõuan, postitan ülevaateid video kujul.


"Lumes" saab olema ingliskeelne, kuid võimalik, et meil õnnestub see teha kakskeelsena, ehk lisada eestikeelse mängimise võimalus. Ainult eestikeelsena ei ole kahjuks rahaliselt mõistlik mängu valmistada.


Sellega seoses hakkavad ka "Lumes" mänguga seotud ülevaated olema ingliskeelsed. Ühtlasi on oodata kogu BarHiid Stuudio kodulehe ingliskeelse osa laienemist. Võimalik, et BarHiid Stuudiole tekib alanud aasta jooksul ka ingliskeelne Twitteri konto.


Kui vähegi aega leian, loodan aasta jooksul ka teha esimese ingliskeelse videoarvustuse, et katsetada, kuidas rahvusvaheline publik võrreldes kodumaisega seda tüüpi videosid vastu võtab.


Seega kui 2019 aasta oli BarHiid Stuudio jaoks kirju ja mitmesuunaline, siis 2020 aastast on Stuudiol terav fookus ühele konkreetsele eesmärgile ja selle eesmärgi nimi on "Lumes".

​

​

Tahad rohkem teada?

TUTVU STUUDIOGA

​

Kontakt

ametlik@barhiid.ee

facebook.com/barhiid

​

Haldab Parteloc

​

​

​

BarHiid Stuudios on midagi uut igal kuul

TELLI TEAVITUSED