• BarHiid Stuudio

NWN Vangid - Elluäratamine

Mõnikord kulub mooduli loomisel pealtnäha tühiste asjade peale meeletu hulk aega. Kuna hetkel on mulle kätte sattunud natuke vaba aega, võtsin mooduli tõsisemalt käsile.


Soovisin eile kirjutada mängumehhaanikat ümber nii palju, et kui peategelase valitud kaaslane saab surma, siis jääb tema laip alles. Tavaliselt haihtub laip Neverwinteris viie sekundiga minema. See on probleem, kuna tähendab, et juhul kui tegelasel oleks võimalik oma kaaslast surnust üles äratada, siis ei oleks alles enam laipa, kelle peal seda nõidust või võlueset kasutada.


Saavutasin üsna kiiresti muutuse, mille abil kaaslase laip alles jäi. Aga seda ainult seni, kuni laibal mingisugune ese alles oli. Niipea, kui laip täielikult ära rüüstati, ei saanud sellega enam midagi teha. Veetsin tund tunni järel erinevaid ideid katsetades.. Kõik, mis ma saavutada suutsin, oli see, et laip jäi alles ainult visuaalselt. Selle peale vajutada (ning seega ka elluäratamist teha) ei saanud. Iga kulutatud tunni järel tundus aina nõmedam loobuda, sest olin sellele juba nii palju aega panustanud.


Ma proovisin koodi ümber kirjutada kokku 10 TUNDI, enne kui nõustusin alla vanduma. Lõppseis jäi samaks, mille olin saavutanud esimese kümne minutiga. Kaaslase laip jääb alles ja selle peal saab ka nõidusi ja võluesemeid kasutada, aga seda ainult seni, kuni mängija teda tühjaks ei rüüsta. Tundub nii tühine ja väike asi olevat: muuta, kas laibal klikkamiseks on vajalik, et ta oleks rüüstamata, kuid mõnikord osutuvad just need pisikesed asjad kõige võimatumaks.


Hullu sellest muidugi ei ole ja pean olukorra lahenduseks leppima mängu algusesse lisatud hoiatusega mitte kaaslasi tühjaks rüüstada, kui on plaan nad tagasi ellu äratada.

Recent Posts

See All

NWN Vangid 2.0 - Tagasivaade algusesse

"Vangide" seikluse allalaadimislehel on nüüd juures kaks linki. Ühe alt saab tutvuda põhjalikumalt kongikaaslastega, kelle seast ühe enda seiklusele kaasa saad võtta. Teise alt pääseb aga ligi "Vangid

NWN Vangid 2.0 - Valmis!

"Vangide" seiklus on nüüd valmis ja üleval. See on lõplik "Vangide" seikluse täisversioon. Ilmselt lisanduvad ajaga väikesed parandused ja parendused olemasolevasse mängu, aga mingit suurt uut peatükk

Mis saab pärast "Vange"?

Kuni viimase hetkeni sai "Vangidest" välja roogitud suuremaid ja väiksemaid vigu. Ilmselt oleks rookida olnud veelgi, aga olen praeguseks Tapasaare koridore nühkinud juba natuke liiga palju ja roostep

Tahad rohkem teada?

TUTVU STUUDIOGA

BarHiid Stuudios on midagi uut igal kuul

TELLI TEAVITUSED