• BarHiid Stuudio

NWN Vangid - Valikud

Hoolimata Bioware mängude eeskujulikest valikuvõimalustest sisaldavad need, nagu ka peaaegu kõik teised valikupõhised RPG-d mitmeid olukordi, kus mängijale antakse valida erinevate, aga samas täpselt samade valikuvariantide vahel.


Minu meelest on okei, kui tegelasel on “lootusetu” variant proovida end lahingust välja rääkida, sest isegi ettemääratult luhtunud katse diplomaatilist lahendust leida annab võimaluse tegelast välja mängida. Mis ei ole okei, on panna tegelase ette paha, kes ütleb “Anna alla!” ja anda valida nelja erineva vastuse vahel, mille kõikide sisu on tegelikult “Ei anna!”. Selline valik tuleks mängust kas välja jätta või anda tegelasele reaalne valik alla anda. Isegi kui alla andmine tähendab kindlat surma.


Teiseks proovin vältida sisuröövivaid valikuid. Pahatihti annavad mängud valida, kas tegelane küsib/teeb midagi (näiteks abistab talupoega) ja juhul kui ta seda küsib/teeb, siis järgneb sellele pikk valikuterohke vestlus/seiklus ja kui ta otsustab seda mitte küsida/teha, siis lihtsalt ei juhtugi midagi.


Mina tahan anda valikutele võimalikult võrdses mahus sisukat tagajärge. Ma ei taha, et tegelane peaks valima, kas ta teeb X asja või mitte, vaid, et ta peaks valima kas ta teeb asja X või asja Y, ehk mitte, kas ta abistab talupoega või ei, vaid kas ta abistab talupoega või abistab aadlikku.


Vastasel korral karistab mäng teatud iseloomuga tegelase välja mängimist. Näiteks kui teen endale ahne ja egoistist tegelase, kes iseloomust lähtuvalt talupoega ilma omakasuta ei aitaks, ei tohiks mäng mind selle eest karistada sellega, et mulle vähem seiklussisu pakub.

Recent Posts

See All

NWN Vangid 2.0 - Tagasivaade algusesse

"Vangide" seikluse allalaadimislehel on nüüd juures kaks linki. Ühe alt saab tutvuda põhjalikumalt kongikaaslastega, kelle seast ühe enda seiklusele kaasa saad võtta. Teise alt pääseb aga ligi "Vangid

NWN Vangid 2.0 - Valmis!

"Vangide" seiklus on nüüd valmis ja üleval. See on lõplik "Vangide" seikluse täisversioon. Ilmselt lisanduvad ajaga väikesed parandused ja parendused olemasolevasse mängu, aga mingit suurt uut peatükk

Mis saab pärast "Vange"?

Kuni viimase hetkeni sai "Vangidest" välja roogitud suuremaid ja väiksemaid vigu. Ilmselt oleks rookida olnud veelgi, aga olen praeguseks Tapasaare koridore nühkinud juba natuke liiga palju ja roostep

Tahad rohkem teada?

TUTVU STUUDIOGA

BarHiid Stuudios on midagi uut igal kuul

TELLI TEAVITUSED