Arvustus raamatule:

"Punk 57"
Penelope Douglas

Kirjastus Penelope Douglas

 

Oktoober 2018

"Punk 57" on keskkooliromaan kahest lähedasest kirjasõbrast, kes pole päriselus kordagi kohtunud. Kuigi peategelased puistavad kirjadesse oma südant, saab peagi selgeks, et on ka paljut, mida nad üksteisele kirjutamata jätavad.

Minu jaoks on peavoolu noortekate probleemiks tavaliselt stereotüüpsed peategelased. Sellised, kes pole koolis eriti populaarsed, aga kellel on see-eest süda õiges kohas.

 

"Punk 57" toob lavale midagi originaalsemat. Raamatu peategelanna on üks võltsidest ja populaarsetest tibidest. Ta pole üks nendest, keda kiusatakse, vaid üks nendest, kes kiusab. Teine peategelane on aga psühhopaadi maiguline kutt, kes näiteks ühel korral neiule kääridega haiget teha ähvardab. Ehk siis raamatu peategelased pole kuigi sümpaatsed, aga on igal juhul huvitavamad kui kõik need tüdimuseni kopeeritud valestimõistetud teismelised teistest seda tüüpi raamatutest.

Meeldiv oli ka lugeda autori seksuaalselt julgeid kirjeldusi, mis teismeea romaanides tihti ebausutavalt kaugele tahaplaanile jäävad. Seksuaalsed ihad ja masturbeerimine on loomulik osa hormoonidesse uppuvate teismelise elust ja Douglas ei pea vajalikuks seda häbeneda. 

Kokkuvõttes on tegemist lihtsa ja pretensioonitu lugemisega. Lugu muutub üle võlli imalaks alles päris viimases peatükis.

Hinnang: hea

Lõplik.png

Tahad rohkem teada?

TUTVU STUUDIOGA

BarHiid Stuudios on midagi uut igal kuul

TELLI TEAVITUSED